מתי כדאי לעשות ניתוח פלסטי בחורף או בקיץ?

ניתוחים פלסטיים בחורף או בקיץ?

גברים ונשים רבים מעדיפים לנצל את ימי החורף לביצוע ניתוחים פלסטיים באזורים שונים בגוף, קיימות סיבות מגוונות לכך, בניהם, התאוששות מניתוח אורכת מספר חודשים וימי החורף הקרירים הם הזדמנות טובה להחלמה ולמנוחה בבית וכך לא להפסיד אירועים ופעילויות רבות שמתקיימות לרוב בימי הקיץ, לטמפרטורות הנמוכות יש השפעה חיובית בהורדת הסיכוי לבצקות, גרד ואדמומיות בצלקת, סיבה נוספת משמעותית וחשובה קשורה להימנעות מחשיפה לשמש, בתהליך ריפוי הצלקת מניתוחים באזורים חשופים בגוף כמו פנים, צוואר, זרועות, מתיחת בטן ועוד, לחשיפה לשמש יש השפעה שלילית על הצלקת ואף קיים לחשש לפיגמנטציה ולצלקת בולטת יותר.

כיצד נוצרת צלקת?

צלקת היא סימן על העור כתוצאה מהתחדשות של תאים במקום בו הרקמה נפגעה  כמו  במקרים של ניתוח פלסטי, ניתוח קיסרי, פצעי תאונות וחבלות, כוויות, פצעי מחלת האקנה ועוד. היווצרות צלקת היא תגובה פיזיולוגית לרקמה פגועה וניסיון של הגוף להחזיר את שלמות הרקמה וחוזקה. פעמים רבות, הצלקת עלולה להוות פגם אסטטי העלול לפגוע ברמת הביטחון העצמי והמצב הנפשי של מטופל. כיום קיימות שיטות שונות המאפשרות לטשטש את הצלקת, להבהיר, לשטח או לשפר את המראה שלה.

הצלקת נגרמת עקב פגיעה בשכבה העמוקה יותר של העור הדרמיס. לאחר הפגיעה מתחיל תהליך ריפוי טבעי של העור, בו מתארגנים סיבי חלבון הקולגן ליצירת רקמות חדשות. ואולם, מאחר שהסיבים אינם יכולים להתארגן בצורה זהה לקודמת, המבנה החדש שונה באיכות, במרקם ובמראה שלו מהסביבה שליד האזור הפגוע, וכך נוצר ייצור עודף של קולגן וזוהי הצלקת. בצלקות   ניתן לטפל ולשפר את מצבן, אך יש לעשות זאת  תוך שנתיים מרגע היווצרותן כי זהו הזמן שלוקח לעור לסיים את תהליך ההצטלקות. בתוך כך, עדיף להתחיל בטיפול  מוקדם ככל האפשר בטיפול בצלקת על מנת להשיג תוצאות טשטוש טובות יותר, אך חשוב לדעת שניתן להתחיל לטפל רק לאחר שהפצע נסגר ואין תפרים, דם או הפרשות.

האם חשיפה לשמש משפיעה על צלקת?

ככל שהצלקת "טרייה" יותר כך היא תהיה יותר פגיעה בפני חשיפה לקרני ה- UV החזקות של השמש. הקרניים האולטרה סגולות רק יוסיפו לפגוע בצלקת החדשה, במיוחד אם היא עדיין ורודה ונמצאת בשלבי ריפוי. לצלקת שנמצאת בשלבים אלו הרבה יותר קל להישרף מאשר אזורים בעור אשר אינם מצולקים, לכן אם אתם מאפשרים לצלקת חדשה להיות חשופה שעות רבות לשמש, קחו בחשבון שחשיפה זו עשויה לגרום לדלקת ברקמת הריפוי ולפיגמנטציה בתוך הצלקת. יש לציין כי הפרעה דלקתית של העור נפוצה יותר אצל בעלי עור כהה אולם זה יכול לקרות לכולם וכאשר החשיפה ממושכת, התוצאות עשויות להיות בלתי הפיכות לכן מוטב להגן על הצלקת מפני השמש ולבחור לקיים ניתוח בתקופת החורף ככל האפשר.

השיטה הבטוחה לטיפול בצלקות

כיום קיימות מספר שיטות לטיפול בצלקות כגון שימוש בקרמים, טיפולים יותר פולשניים כגון  הזרקת תרופות לצלקת כמו סטרואידים, פילינג, הזרקת חומצה היאלרונית, לייזר, טיפול בחבישות לחץ אוטמות, הקפאה בעזרת חנקן נוזלי, פרוצדורות כירורגיות, טיפולי קרינה ועוד. רופאי עור ופלסטיקאים ממליצים על סיליקון רפואי לטיפול בצלקות.  הספרות האקדמית בעולם ומחקרים שנעשו בתחום הטיפול בצלקות הוכיחו כי ככל שהסיליקון יותר "טהור" כך הטיפול יעשה ביעילות ובמהירות טובה יותר מאשר סיליקון מעורב בשמנים ובצמחים, כלומר 100% סיליקון רפואי הינו היעיל ביותר לטיפול בצלקות.


סדרת המוצרים של ניוג'ל פותחה על ידי רופאים והוכחה כבעלת יכולת להפחית, לטשטש ולהחליק צלקות חדשות וישנות.


בסדרת ניוג'ל ניתן להשיג יריעות מסיליקון בצבע שקוף ובצבע עור וג'ל סיליקון 100% סיליקון רפואי.

ג´ל הסיליקון של ניוג'ל שקוף מועשר בויטמין E, מתייבש תוך 2-3 דקות על העור ויוצר שכבת סיליקון אטומה על העור המעניקה לצלקת לחות ומשפיעה על תאי הקולגן החדשים.
יריעות הסיליקון של ניוג'ל הן יריעות סיליקון שקופות ובצבע גוף המעוצבות כך שיתאימו לכל צורות הצלקות. כגון: צלקת לאחר ניתוחים אסתטיים: הרמת חזה, הקטנת חזה, הגדלת חזה, מתיחת בטן, ניתוח קיסרי, שאיבת שומן, הסרת גידולים באף, ניתוח להצמדת אוזניים והסרת שומות ונקודות חן.
בנוסף, קיימות יריעות  סיליקון בצורת פסים וריבוע שניתן לגזור כך שיתאימו לצורת הצלקת הקיימת. בכל יריעה ניתן להשתמש בין 4-6 שבועות. ליריעות דבק עמיד במיוחד אשר אינו גורם לטראומה לעור בעת ההסרה.

לפרטים נוספים והתייעצות חייגו 08-6386415 או השאירו פרטים כאן

 
loading