איך לטפל בשערה הפוכה

חווית שערה הפוכה אינה נדירה. לרוב, לכל אחד יהיה מצב עם שערה הפוכה בשלב מסוים בחייו. מה שקשה הוא לדעת בוודאות אם הבליטה על העור שלך היא שערה הפוכה או משהו אחר. אנשים רבים מתקשים מאוד להבחין בין שערות הפוכות לבין פריחות ובליטות אחרות בעור שעלולות להתרחש.


מהי שערה הפוכה?

שערות הפוכות הן מצב עור נפוץ מאוד ומתרחש כאשר השיער מסתלסל בחזרה מתחת לעור.  כתוצאה מכך, לעיתים האזור הפגוע יהפוך לבליטה אדומה ובדרך כלל כואבת. שערות הפוכות מתרחשות לרוב לאחר גילוח, הסרת שיער בשעווה או תהליכי הסרת שיער אחרים. ישנם שני סוגים נפוצים של שערות הפוכות. הראשון הוא פפולה, שהיא רק בליטה קטנה ועגולה על העור. השני הוא פיסטולה, מה שאומר כעת שהבליטה הקטנה התמלאה במוגלה. בהתאם לסוג העור שלך ולמצב השיער ההפוך החודרני, עלולים לחוות בשינוי צבע באזור הפגוע, המכונה היפרפיגמנטציה. בדרך כלל שערות הפוכות מגרדות או/ו  כואבות. שערות הפוכות הן בדרך כלל מצבים לא חמורים, עם זאת, אם תגרדו המקום יכול להזדהם. עלול להיווצר זיהום גם כתוצאה מהסרה לא נכונה של השיער תקוע מתחת לעור. אם האזור נגוע בצורה חמורה, ייתכן שיהיה עליך לקחת אנטיביוטיקה בהמלצת הרופא שלך. נוסף על זיהומים יש סיכון להצטלקות או שינוי צבע באזור. בדרך כלל שערה חודרנית היא בליטה קטנה בצבע אדום או כהה על העור. עם זאת, כאשר יש זיהום הבליטה הזו הופכת גדולה יותר, דלקתית יותר ומלאת מוגלה. אם מתרחש זיהום ולא נראה שהוא חולף,יש להתייעץ עם הרופא שלך

דרכים נכונות לטיפול בשערה הפוכה

במקרים מסוימים, מצב של שערה הפוכה יכול להחלים בעצמו. מומלץ להימנע ממגע או לגרד את האזור כדי למנוע זיהום וצלקות. כדי למרוט את השיער החודרני, יש לנסות תחילה אפשרויות להסרת שיער טבעיות כגון קרמים מקומיים או השריית העור במים חמים. אם השיער החודר עדיין קרוב יחסית לפני השטח של העור, ייתכן שתוכל בקלות למרוט את השיער. צעדים מהירים למריטה יהיו להשרות את האזור במים חמימים כדי לרכך את העור, למרוח כף של תמצית עץ התה, קוקוס או שמנים דומים, ולהשתמש בפינצטה מעוקרת נקייה כדי למשוך בעדינות את השיער למעלה. 
לאחר הסרת השיערה ההפוכה החודרנית , הדלקת והנפיחות אמורות לרדת באופן דרסטי. אם בוחרים  למרוט אותה, חייבים להיות זהירים ולהשתמש בטכניקות המתאימות לשם כך.

כיצד למנוע שערות כלואות/חודרניות?

נכון לעכשיו אין דרך פעולה ידועה כדי למנוע לצמיתות שיער חודרני, עם זאת,  ניתן לנסות לעשות שימוש בסכין גילוח חד חדש, גילוח לכיוון צמיחת השיער, המתנה של זמן רב בין גילוח לגילוח, או פילינג עם מלחים וסוכרים.
להליכי מניעה ארוכי טווח, תוכל להתייעץ עם הרופא שלך לגבי אפשרויות פוטנציאליות להסרת שיער כגון טיפולי הסרת שיער בלייזר או תרופות מרשם להסרת שיער בבטחה לאורך זמן. שימו לב שטיפולים אלו בדרך כלל אינם קבועים והתוצאות משתנות מאדם לאדם.

איך להתמודד עם צלקות משערה חודרנית?

אם כבר פיתחתם צלקות משיער חודרני  Newgel+ היא סדרת מוצרים מובילה לטיפול בצלקות שמסייעים להפחתת וטישטוש צלקת או שינוי צבע לדוגמא בעקבות שערה חודרנית. 

להתייעצות ופרטים נוספים ולמידע נוסף חייגו: 03-5329157 או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם -> לחצ/י כאן להשארת פרטים לחזרה

לרכישה הקליקו כאן 
 

loading