טיפול בצלקת עם מוצרים מסיליקון איך זה עובד?

הידעתם שסיליקון נמצא בשימוש כבר יותר מ-30 שנה בטיפול בצלקות? למעשה, מאמר שפורסם בכתב העת Aesthetic Plastic Surgery קובע כי בארסנל הטיפולים העומד לרשותו של המנתח הפלסטי, טיפול מקומי בסיליקון נחשב בדרך כלל לקו הטיפול הראשון.

 

למרבה המזל, מוצרים לטיפול בצלקת מסיליקון אינם מוגבלים לשימוש רק על ידי מנתחים פלסטיים וזמינים בבתי המרקחת ללא מרשם רופא. מוצרי סיליקון מרככים, משטחים ומבהירים את הצלקות בטיפול בייתי. אבל איך סיליקון מרפא צלקות? והאם הטיפולים הללו באמת יעילים? המשיכו לקרוא כדי לגלות תשובות לשאלות אלו ועוד!

 

מה זה סיליקון?


באופן כללי, סיליקונים הם פולימרים (מולקולות גדולות) העשויים מיחידות חוזרות של סילוקסן, שרשרת של אטומי סיליקון מתחלפים ואטומי חמצן המשולבים לרוב עם פחמן ו/או מימן. סיליקונים יכולים להיקרא גם polysiloxanes.
סיליקונים רפואיים לטיפול בצלקות אלו הם סיליקונים שעוברים בדיקות ספציפיות להתאמה ביולוגית (בטוחים לשימוש בגוף) ומתאימים לשימוש רפואי.

כאשר מורחים ג'ל סיליקון  על צלקת הוא נמרח בשכבה דקה במיוחד ומתייבש תוך 4 עד 5 דקות הודות לטכנולוגיית הייבוש העצמית שלו. על פי פרסום בכתב העת Advances in Wound Care, היתרונות של ג'ל סיליקון מתאימים גם לעור רגיש ואצל ילדים. ניתן למרוח אותו על משטחי צלקת  בפנים, על אזורים דינמיים כגון מרפקים וברכיים ולכל גודל של צלקת. העמידות וההתאמה הביולוגית של סיליקונים רפואיים הופכים אותם לאידיאליים לשימוש כמוצרים לטיפול בצלקות.
 

כיצד סיליקון מרפא צלקות?


כאשר העור נפצע עקב פציעה, ניתוח או טראומה אחרת מתפתחת רקמת צלקת כחלק מתהליך הריפוי הטבעי של הגוף. היווצרות רקמת צלקת היא תהליך מורכב, שמתחיל כאשר הדרמיס (שכבת העור האמצעית) נקרעת עקב הפציעה  התהליך גורם לפיברובלסטים לגדול לרקמת גרנולציה וליצור מוגבר של  קולגן כדי לאטום את הפצע. קולגן הוא חלבון המעניק לעור מוצקות וגמישות. לרוע המזל, כאשר הגוף מייצר יותר מדי קולגן נוצרת צלקת מוגבהת וצבעונית.

ג'ל סיליקון מפעיל מספר פעולות המשבשות את תהליך היווצרות הצלקת, ובכך מסייע במניעה ובריפוי צלקות. להלן מנגנונים שדווחו על ידי כתב העת Journal of Cutaneous and Aesthetic Surgery אשר מסבירים כיצד ג'ל סיליקון מרפא צלקות.


•    ג'ל סיליקון מגביר את  הלחות של השכבת הקרנית (השכבה העליונה ביותר של העור). הגברת הלחות מקלה על ויסות ייצור הפיברובלסטים והפחתת ייצור מוגבר של קולגן.
•    ג'ל סיליקון מרפא צלקות על ידי איזון של גורמי גדילה הממריצים פיברובלסטים לסנתז יותר קולגן וכאלה המגבירים את רמת הקולגנאזים המפרקים את עודפי הקולגן. ג'ל סיליקון מווסת את גורמי הגדילה הללו כדי לנרמל את סינתזת הקולגן.
•    ג'ל סיליקון מרפא צלקות על ידי הגנה על הרקמה המצולקת מפני פלישת חיידקים. זה חשוב מכיוון שלחיידקים יש את היכולת לגרום לייצור מוגזם של קולגן ברקמת הצלקת.

 

במחקר שפורסם ב-Journal of Cutaneous and Aesthetic Surgery בדק 30 מטופלים כדי לקבוע את היעילות של ג'ל סיליקון לטיפול בצלקות היפרטרופיות וקלואידיות. צלקות היפרטרופיות מורמות ואדומות ואילו צלקות קלואידיות ממשיכות לצמוח מעבר לגבולות הצלקת המקוריים עם מראה מורם ולעתים קרובות גושי. במחקר זה, המטופלים מרחו שכבה דקה של ג'ל סיליקון על אזור הצלקת פעמיים ביום. לאחר 6 חודשים, חוקרים גילו שג'ל סיליקון הפחית 86% במרקם, 84% בצבע ו-68% בגובה הצלקות.

 

סדרת מוצרי סיליקון NEWGEL+ ג'ל ויריעות 


 סדרת NewGel+ מציעה את המגוון הרחב ביותר של מוצרים לטיפול בצלקות. המוצרים כוללים יריעות סיליקון  100% רפואי בצורות ובגדלים שונים וג'ל סיליקון  100% רפואי בתוספת ויטמין E וג'ל סיליקון עם הגנה משמש spf30. ניתן להשתמש בסדרת  NewGel+ למגוון סוגי צלקות, קולואידיות , היפרטרופיות ,כוויות, וצלקות כתוצאה מטראומה, פרוצדורות קוסמטיות, חתכים קיסריים וניתוחי בטן.
השימוש במוצרי סדרת NewGel+מסייעים בשיפור המראה, מרככים , מטשטשים ומשטחים את הצלקת


להתייעצות ופרטים נוספים פנו אל צוות המומחים של ארקיור למידע נוסף חייגו: 08-6386415 או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם -> לחצ/י כאן להשארת פרטים לחזרה

לרכישה הקליקו כאן 
 

loading