כל השיטות החדשניות והיעילות לטיפול בצלקות

צלקת היא סימן על העור שנגרם בתהליך הריפוי הטבעי של פצעים, למשל פצעי תאונות וחבלות, ניתוח קיסרי או קוסמטי, פצעי מחלת האקנה ועוד. אין ספק כי הצלקות מהוות פגם אסתטי המפריע לנשים וגברים כאחד, ולפיכך חשוב לדעת שקיימות שיטות המאפשרות לטשטש את הצלקת, להבהיר, לשטח או בכלל לשפר את המראה שלה, גם אם לא ניתן להעלימה לחלוטין.

 

כמה דברים שכדאי לדעת על צלקות

 

הצלקת נגרמת עקב פגיעה בשכבת הדרמיס, העמוקה יותר של העור. כאשר הרקמות נפגעות מתחיל תהליך ריפוי טבעי של העור, בו מתארגנים סיבי חלבון הקולגן ליצירת רקמות חדשות. ואולם, מאחר שהסיבים אינם יכולים להתארגן בצורה זהה לקודמת, המבנה החדש שונה באיכות, במרקם ובמראה שלו מהסביבה שליד האזור הפגוע, וזוהי הצלקת.

 

עוד חשוב לדעת כי ישנם סוגים שונים של צלקות, כאשר צלקות היפרטרופיות (גוש אדום ומוגבה) וצלקות קלואידיות (גוש גדול, מעובה וקשה) נוצרות עקב עודף ייצור קולגן. בצלקות הללו ונוספות ניתן כאמור לטפל ולשפר את מצבן, אך יש לעשות זאת בתקופה של עד שנתיים מרגע היווצרותן כי זהו הזמן שלוקח לעור לסיים את תהליך ההצטלקות. בתוך כך, עדיף להתחיל בטיפול מוקדם ככל האפשר להשגת תוצאות טשטוש טובות יותר, אך רק לאחר שהפצע נסגר ואין תפרים, דם או הפרשות.

 

השיטות הטובות ביותר לטיפול בצלקות

 

כיום קיימות מספר שיטות לטיפול בצלקות, כגון מריחה של משחות וקרמים, הקפאה בחנקן נוזלי וניתוחים פלסטיים. אחד הפתרונות הנוחים, הפשוטים והיעילים ביותר הינו ניוג'ל – סדרת מוצרים מסיליקון רפואי המגיעים בצורת יריעות (שקופות או בצבע עור) וג'ל - משחה לצלקות.

 

יריעות הסיליקון מגיעות במגוון צורות וגדלים וניתן להתאים אותן באופן מדויק לאזור המטופל, כאשר השימוש פשוט מאוד וניתן לביצוע בקלות באופן עצמאי. באמצעות ניוג'ל ניתן לטפל למשל בצלקות קלואידיות, היפרטרופיות, צלקות שמקורן בכוויות, באקנה, צלקות מניתוחי חזה, בטן, ניתוח קיסרי וניתוחים נוספים.

 

 

יריעות מסיליקון ניוג'ל עובדות בעיקר על ידי שימור לחות והשפעה על תאי הקולגן החדשים. ראשית, השמירה על הלחות באזור המטופל תורמת למניעת התייבשות ומכאן להפחתת ייצור הקולגן. שנית, הן סופגות מתחים מהעור ומונעות את התרחבותה של הצלקת, וגם מונעות היווצרות כלי דם קטנים באזור הפגוע – מה שתורם להפחתת אדמומיות. בנוסף, המדבקות מפעילות לחץ עדין על הצלקת ולכן סיבי הקולגן אינם יכולים להתפתח באופן מוגבר המרים את הצלקת מעל לעור. ולבסוף, הן גם מייצרות שדה שלילי התורם להתארגנות אחידה יותר של סיבי הקולגן החדשים.

 

לצד היריעות/המדבקות קיים גם ג'ל סיליקון ניוג'ל, שהינו שקוף, קל למריחה ומתייבש במהירות. הוא אינו מלכלך את הבגדים ואפשר להתאפר מעליו, למרוח קרם הגנה או קרם לחות. הג'ל תורם להפחתה של גרד ואדמומיות בצלקות ומכיל ויטמין E התורם לריפוי צלקות וכוויות. מאחר שהג'ל מתאים למריחה במקומות חשופים, ומכיוון שחשיפה של הצלקת לשמש עלולה להזיק לעור ולצלקת, חשוב לדעת שקיים גם ג'ל סיליקון רפואי ניוג'ל המכיל מקדם הגנה 30SPF, המסייע בהגנה על הצלקת מפני נזקי השמש.

 

מומלץ במיוחד להשתמש בג'ל במקומות שבהם קשה להדביק את המדבקות, או כשרוצים להסתיר לגמרי את תהליך הטיפול, ולמעשה – אפקטיביות מרבית מושגת על ידי שימוש לסירוגין ביריעות ובג'ל במרבית שעות היממה.

 

 

הצלחה בטשטוש צלקות 

 

נשים וגברים רבים ברחבי העולם מספרים על ההצלחה של ניוג'ל, המביאים לתוצאות מרשימות כפי שניתן לראות בסיפורי מקרה המתפרסמים באתר שלנו. למשל, ניתן לקרוא את סיפורה של אישה מפתח תקווה שעברה ניתוח קיסרי שהותר צלקת גדולה, בולטת וכהה. לאחר שניסתה משחה לטיפול בצלקות שלא הועילה, התנסתה בג'ל וביריעות של ניוג'ל , וכבר אחרי שבוע החלה הצלקת להתבהר. כעבור שלושה חודשים כבר כמעט לא נראתה הצלקת שנעשתה שטוחה, בהירה ואסתטית בהרבה, כאילו הייתה חלק ממרקם העור הבריא.

 

גם זוכת "לרדת בגדול ארה"ב" אוליביה וורד, סיפרה על כך שניוג'ל העלים את הצלקת שנוצרה על פניו של בנה לאחר תאונה. ישנם עוד סיפורים הצלחה מרגשים רבים, שאת חלקם תוכלו לקרוא באתר.

loading