צלקת ניתוח קיסרי בבטן - הפתרון כבר כאן

20%  מהלידות בישראל מבוצעות באמצעות ניתוח קיסרי, חלקן בניתוח אלקטיבי שנקבע מראש עקב סיכונים ידועים וחלקן מבוצעים עקב קשיים שנוצרו במהלך הלידה. לאחר הניתוח הקיסרי תישאר צלקת לא קטנה העלולה להיות בולטת למדי ומגרדת, ובנוסף תהווה פגם אסתטי ומעורר אי נוחות. לכן חשוב לדעת שקיים פתרון עבור צלקת ניתוח קיסרי עם סדרת ניוג'ל.

 

צלקת ניתטח קיסרי בבטן - הפתרון כבר כאןכמה עובדות על ניתוח קיסרי

ניתוח קיסרי הינו התערבות כירורגית בה מתבצע חתך בבטן היולדת על מנת להוציא את התינוק. בעבר ניתוח זה בוצע בעיקר על ידי חתך מלמעלה למטה במרכז הבטן, אך היום מקובל יותר לעשות חתך לרוחב הבטן התחתונה מפני שהוא יותר קטן, מקטין את איבוד הדם, אינו מונע לידת נרתיק בעתיד וגם קל יותר לסגור אותו. כאמור, חלק לא מבוטל מהניתוחים הקיסריים הינם אלקטיביים כשידוע סיכון מסוים כמו הריון מרובה עוברים, ניתוח קיסרי קודם ומצבים פתולוגיים שונים. 
הניתוח מתבצע בדרך כלל תחת הרדמה של פלג הגוף התחתון בחלק הראשון מתבצע החתך, הוצאה של התינוק וחיתוך של חבל הטבור. חלק זה נמשך רק כמה דקות אך לאחר מכן מתחיל שלב יותר ארוך שבו צריך לתפור את הרחם ושכבות העור החיצוניות, כך שבסופו של דבר מדובר בהליך הלוקח כשלושת רבעי שעה במידה ואין סיבוכים. 
מבחינת היולדת, מדובר לעיתים בחוויה לא פשוטה הקשורה בחוסר שליטה, קושי ליצור חיבור עם העובר ולאחר מכן גם קשיים בטיפול ובהנקה שלו. קיימת גם  האפשרות של ניתוח צרפתי השם דגש דווקא על האוטונומיה של היולדת, אשר בו ליולדת ולבן הזוג שלה יש חלק מרכזי ופעיל בלידה. הניתוח הזה מאפשר חיבור מיידי ומלא עם הילוד, החלמה מהירה ויכולת לטיפול עצמי וביילוד בסביבה הקרובה. בניגוד לניתוח הרגיל, בו שותפים שני גניקולוגים ומרדים כאן גם נוכחת דולה, וקיים יתרון שלאחר שלוש שעות אפשר לתפקד ואחרי 48 שעות להשתחרר הביתה.

הצלקת מהניתוח הקיסרי

אחרי ניתוח קיסרי נשארת צלקת ורודה או אדומה לכמה חודשים, ולאחר מכן הצבע מתפוגג ונשאר קו שטוח, חיוור ודק. יחד עם זאת ישנם מקרים שבהם נוצרות צלקות יותר גדולות ובולטות, והדבר תלוי בין היתר בצבע ובדינמיות של העור. במקרים רבים מבצעים הרופאים את החתך מתחת לקו הביקיני וכך גם אפשר ללכת לים לבריכה בלי שהצלקת תבלוט. יחד עם זאת, אין ספק שמדובר בפגם אסתטי שגם מלווה לעיתים בגירודים ובתחושת אי נוחות.
הצלקת נוצרת כחלק מתהליך ריפוי טבעי של הגוף שנעזר בתאי פיברובלסט העוברים לאזור הפצוע על מנת לייצר קולגן, ולמעשה אלו הם סיבי הקולגן שיוצרים את הצלקת. מכיוון שהגוף אינו מסוגל לייצר לשחזר באופן מדויק את הרקמה שנפגעה תהיה הרקמה החדשה שונה מהעור שמסביב עם מרקם קצת שונה.

פתרון לצלקת מניתוח קיסרי

כדי לעודד את הריפוי של הצלקת יש להקפיד על תזונה נכונה המספקת חומרים מזינים ליצירה של רקמות בריאות. כמו כן חשוב לשמור על ניקיון העור בתקופת ההחלמה הראשונה כדי למנוע זיהומים, ולהימנע מהרמה של משאות כבדים ותנועות גדולות העלולות למתוח או לגרות את הצלקת בחודש וחצי הראשונים. 
בנוסף, השימוש ביריעות סיליקון של ניוג'ל מאוד יעילים לריפוי ולשיפור המראה של הצלקת. מדובר ביריעות מסיליקון 100% רפואי שמעוצבות ומתוכננות בדיוק כדי להתאים לצורה של צלקת מניתוח קיסרי, פרי פיתוחם של רופאים מארצות הברית ניוג'ל הוא המוצר הפופולארי ביותר בארצות הברית עבור טיפול בצלקות, וגם בישראל כבר משתמשים בו במשך הרבה שנים עם המלצות חמות מפלסטיקאים ורופאי עור.
מדובר ביריעות  העשויות 100% סיליקון רפואי, אשר מייצרות אטימה והפעלת לחץ עדין על הצלקת, דבר המסייע לטשטוש שלה. כעבור שלושה עד שבעה שבועות מתחילת הטיפול בצלקת עם ניוג'ל כבר אפשר לראות תוצאות ברורות, וכעבור שלושה חודשים מתקבלת התוצאה האופטימלית. לתוצאה מיטבית  מומלץ לשלב בטיפול גם שימוש  בג'ל 100% סיליקון רפואי+ויטמין E מסדרת ניוג'ל . הג'ל שקוף, נספק ונמרח בקלות ואינו מכתים את הבגדים. מומלץ להשתמש ביריעות בחלק מהיום(בוקר/לילה) ובחלקו השני כאשר מסירים את היריעות להשתמש בג'ל. (אין להשתמש ביריעות ובג'ל באותו זמן)

 

loading