לחץ וגרד בצלקת

        
 
הסיבה להרגשת כאב, לחץ וגרד בצלקת (וכמובן מה אפשר לעשות עם זה) 
 
אם יש לך צלקת חדשה סביר שבשלב מסוים הרגשת לחץ וגרד בצלקת. כל כך רצית לגרד אבל ידעת שאסור לעשות זאת משום שזה עלול לפתוח את הפצע.
                                                                                                                                                            
מדוע זה קורה ומה ניתן לעשות עם הרגשה הזו? 
 
הסיבה שהצלקת עשויה ללחוץ ולגרד יכולה להיות מוסברת על ידי המדע. ראשית, הבה נבחן את תהליך ריפוי הפצע. כאשר הגוף נפצע, בין אם על ידי תאונה או במהלך ניתוח, הצעד הראשון בתהליך ריפוי הוא עצירה של דימום באמצעות תהליכים פיזיולוגיים של קרישת דם וכיווץ כלי דם שניזוקו. תהליך זה נקרא המוסטזיס (hemostasis) לפעמים הגוף שלך יכול לעשות פעולה זו לבד, כמו במקרים של חתך קטן שהדימום ממנו מפסיק ללא צורך בתפרים. עם זאת, לעיתים נדרשת התערבות רפואית להשגת המוסטאזיס, כמו תפרים או סיכות. לאחר שלב ההמוסטאזיס, השלבים הבאים של ריפוי הפצע ממלאים תפקיד מרכזי בתחושת הגירוי החזק בצלקת.
 
 
דלקת היא השלב הבא בתהליך הריפוי של הפצע. בשלב זה מתחילים לחוות את ההשפעות הפיזיות של דלקת כגון נפיחות, חום ואדמומיות. הסיבה לכך היא, הרחבת כלי הדם סביב הפצע כדי לאפשר לחומרים מזינים, תאי דם לבנים, נוגדנים, וכימיקל הנקרא היסטמין לזרום לתוך הפצע. על פי אוניברסיטת קיימברידג´, הגוף משחרר היסטמין כפונקצית מגן בתגובה לפציעה והחשיפה הפתאומית שלו לסביבה החיצונית. היסטמין הוא אחד הגורמים העיקריים לגירוד בצלקות. עם שחרורו, ההיסטמין מפעיל סיבי עצב בעור, שמשדרים למוח שיש גירוד.
 
 
סיבה נוספת מדוע הצלקת לוחצת ומגרדת קשורה לשלב השלישי של תהליך ריפוי הפצע: שלב הגרנולציה (שגשוג תאים) ומשמעה שהתאים סביב הפצע מתחילים להתרבות במהירות, השוליים סביב הפצע גדלים ונודדים פנימה לכיוון הבסיס. התאים עוקבים אחר נתיב חשמלי בעל במתח שונה מזה של השוליים, כך הם יכולים לדעת היכן הבסיס. כאשר התאים מגיעים למרכז ומתאחדים, הם יוצרים לחץ אחד על השני, מתכווצים וסוגרים את הפצע. תהליך זה יוצר מתח מכני המפעיל עצבים שונים, מה שגורם לצלקת להרגיש לוחצת ומגרדת.
 
אז עכשיו כשאנו מבינים למה צלקת מרגישה לוחצת ומגרדת, השאלה המתבקשת היא מה ניתן לעשות בקשר לזה, נכון? 
 
 
ניוג´ל יכול לעזור!
 
 
קו מוצרי ניוג´ל לטיפול בצלקות מורכב מ- 100% סיליקון רפואי שהוכח כתורם להשטחה, הבהרה והחלקה של הצלקת, כמו גם כמפחית לחץ וגירוד בצלקות. הסיליקון הרפואי הוא מוצר הדגל של טיפול לא פולשני בצלקות והוא מומלץ על ידי רופאים, מנתחים ופלסטיקאים.
 
 
על פי פרסום שפורסם בכתב העת " Advances in Wound Care", לפיו סיליקון ג´ל מרפא צלקות על ידי שכפול המאפיינים האוטמים של השכבה הקרנית (השכבה העליונה של העור). כאשר הפצע מחלים, השכבה הקרנית החדשה, מאפשרת בצורה חריגה רמות גבוהות של איבוד נוזלים משכבות האפידרמיס, מה שעלול להוביל להתייבשות. במצב של התייבשות משוחררים אותות לתאים שונים בשכבת האפידרמיס המורים להם להתמזג ולשחרר קולגן. כאשר הגוף מייצר יותר מדי קולגן הוא יוצר צלקת מוגבהת ואדמומית. הסיליקון הרפואי מספק את הלחות והאיטום שהשכבה הקרנית צריכה בכדי לרפא את הפצע בצורה המיטבית ובנוסף מפחית את תחושות הלחץ והגרד בצלקת עצמה.
 
 
קו מוצרי ניוג´ל מציע מגוון רחב של מוצרי סיליקון לטשטוש צלקות אשר הוכחו קלינית כמרככים, משטיחים, ומבהירים צלקות. בנוסף, אם הצלקת שלך מכאיבה, לוחצת או מגרדת, מוצרי ניוג´ל הוכחו כמפחיתים תחושות אלו. 
גלו את הפתרון המושלם לטיפול בצלקות על ידי רכישת מוצרי ניוג´ל עוד היום.  
 
 
 
loading