צלקות ילדים

צלקות אצל ילדיםתקופת החופש הגדול מביאה איתה פעילויות רבות ואיתן לצערנו גם חבלות, כוויות ופציעות אצל ילדים. למזלנו לרוב הפציעות קלות וההחלמה קצרה אך הצלקת, היא כמעט בלתי נמנעת.

 למה נוצרת צלקת?

צלקות נוצרות בגלל שמנגנוני הריפוי הטבעיים של הגוף מניחים סיבי קולגן חדשים (חלבון מבני המהווה את המרכיב העיקרי של הסיבים הלבנים ברקמות העור) כיוון שהגוף לא יכול לשחזר את הרקמה בדיוק כפי שהייתה, הרקמה החדשה תהיה בעלת מרקם ואיכות שונים מהרקמה שמסביב לה. רקמת העור החדשה שנוצרה נקראת צלקת. למעשה כשליש מהילדים והנוער נושאים בגופם צלקות כתוצאה מפציעות.לעיתים הצלקות עשויות להיות כואבות, מגרדות ואדומות אך עם הזמן מנגנוני התיקון מפחיתים את האודם והבולטות של הצלקת ומשפרים את המרקם שלה עד שרקמת הצלקת מתחילה להידמות לעור הרגיל של הילד.

 הבעיה בצלקות

 צלקות, במיוחד כאשר הן מופיעות אצל ילדים, גורמות לבושה ותחושת תסכול מחשש לפגיעה אסתטית. כאשר מדובר בצלקות גדולות עשויות להיות השפעות נוספות על הילד, המשמעותית שביניהן היא הדחייה החברתית. צלקת מהילדות יכולה להישאר לכל החיים אם לא מטפלים בה בזמן. למזלנו לילדים יש יכולת רגנרציה גבוהה מה שמגדיל את הסיכוי להגיע לתוצאת טשטוש מעולה בשימוש נכון ביריעות ומניעת הצורך בהתערבות כירורגית בהמשך החיים.


 הפתרון לצלקות

 בכדי למנוע תחושות אלו אצל הילד נרצה לסייע לתהליך הריפוי הטבעי של העור, בהגברת אפקט הטשטוש ובקיצור משמעותי של זמן הריפוי, בייחוד אם הצלקות ממוקמות בפנים או במקומות חשופים אחרים. מחקרים מראים כי טיפול בצלקות באמצעות ניו ג´ל המורכב מ- 100% סיליקון רפואי מאיץ את שיפור מראה הצלקת ומקצר משמעותית את תהליך ההחלמה.ככל שנקדים את השימוש בתכשירי ניוג´ל כך נקצר את משך זמן ההחלמה של הצלקת.לניו ג´ל קו מוצרי סיליקון 100% רפואי הכוללים ג´ל ומדבקות המותאמות לאזור הצלקת.         

 ג´ל או יריעות סיליקון? 

 בתהליך שחזור הרקמה של העור עלול להתרחש אובדן ברמות גבוהות באופן חריג של נוזלים, דבר אשר גורם להתייבשות. מצב של התייבשות מאותת לתאים השונים באפידרמיס לשחרר קולגן. ובמקרה כזה עלולים תאי העור לייצר כמות מוגברת של קולגן הנדחף כלפי מעלה, כך נוצרת צלקת אבנורמלית -צלקת אדומה, קשה ומוגבהת מן העור, צלקת זו נפוצה יותר בקרב בעלי עור כהה. מדבקות סיליקון ניוג´ל העשויות מ100% סיליקון רפואי הן המתאימות ביותר לטיפול בצלקות כאלו בגלל הלחץ העדין והרציף שמפעילות המדבקות על הצלקת. כמו כן, שימוש במדבקות סיליקון מיד לאחר החלמת הפצע יכול למנוע מלכתחילה התפתחות צלקות מסוג זה שכן היריעה מסוגלת לאפשר ללחות וחמצן לעבור ומונעת את ההתייבשות ואת שחרורו המוגבר של הקולגן. אצל ילדים ישנה נטייה גבוהה להתפתחות צלקת קלואידית, אשר גדלה חורגת ממקום הפציעה המקורי ולכן אצל ילדים יש למנוע התפתחות צלקות בזמן הקצר ביותר לאחר שהפצע נרפא, או שהתפרים הוסרו על ידי טשטוש צלקות עם  משחה לצלקות ניוג´ל ומדבקות ניוג´ל  

הילד לא מוכן להישאר עם המדבקה?


 ישנה אפשרות לכסות את המדבקה עם אגד מדבק או חבישה שתמנע מן הילד להסיר את המדבקה. אפשרות נוספת וקלה יותר היא שימוש בג´ל של ניו ג´ל ומריחתו על גבי הצלקת.הג´ל קל למריחה, שקוף, מתייבש בקלות ומכיל ויטמין  Eאשר מרכך את הצלקת. כל זה הופך אותו לאידיאלי לטיפול בצלקות אצל ילדים קטנים בייחוד אם אין מדובר בצלקת קלואידית

 *ניתן לפנות אלינו לקבלת ייעוץ חינם והתאמת סוג הטיפול לצלקת 
loading