טיפול בצלקות בחזה

טיפול בצלקת בחזה

טיפול בצלקות לאחר ניתוח להקטנת שדיים באמצעות יריעות סיליקון

תקציר: מחקר זה נעשה כדי לקבוע, אם טיפול הצלקות באמצעות יריעות/ מדבקות סיליקון של NewGel ישפיעו על ההחלמה של צלקת לאחר שיחזור שד אנכי.
הפציינטית טיפלה בצלקת בשד אחד באמצעות יריעות סיליקון ניוג´ל NewGel, והצלקת בשד השני לא טופלה כלל לשם השוואה.
התוצאות הראשוניות מראות שיפור במראה הצלקת, טקסטורה (מרקם), ושביעות רצון המטופל.

פרוטוקול:  מחקר זה נעשה כפיילוט כדי לקבוע בצורה קולקטיבית אם ההשפעה של יריעות סילקון NewGel  יכולות להשפיע על מראה הצלקת לאחר ניתוח הקטנת שדיים.
הפציינטית בת ה-20 נבחרה באקראי כבחורה ממוצעת שעושה הקטנת שד ללא בעיות רפואיות משמעותיות, לא מעשנת, ללא התוויות נגד לשימוש ביריעות סיליקון, וללא תיעוד מוקדם על רגישויות.
השיפור במראה הצלקת נבחן בצורה איכותית בשקלול של הבדלים במראה, שינוי בצבע, שינויים בעור שמקיף את הצלקת, ומרקם הצלקת.
התקבלה הסכמה מוקדמת של המטופלת להשתתפות במחקר.

ההליך הרפואי: הקטנת חזה אנכית בוצעה בשימוש בטכניקה לסטנדרטית להקטנת חזה, הוסרו 416 גרם של רקמות מהשד הימני, ו- 418 גרם של רקמות מהשד השמאלי. הפצע נסגר באמצעות תפרים נמסים וסיכות. הסיכות הוסרו ביום ה- 5 לאחר הניתוח, ובמקומן הונחו יריעות הדבקה, שהוסרו לאחר שבוע. בשלב זה שני השדים צולמו ולא נראה הבדל משמעותי בין שניהם.
המטופלת קיבלה יריעות סיליקון של NewGel לשימוש על שד שמאל בלבד, לא ניתן טיפול לשד ימין, הצד המטופל נבחר באקראי לאחר הניתוח, יריעות הסיליקון הונחו על הצלקת רוב שעות היום והוחלפו לאחר 7-10 ימים.

תוצאות: לאחר טיפול בצלקת בשד שמאל במשך 7 שבועות ביריעות סיליקון NewGel, צולמו שוב השדיים של המטופלת, ובוצעה הערכה קלינית. נראה שיש בצורה משמעותית פחות קמטים בעור, לא נשארה אדמומיות, הצלקת הייתה בצורה ברורה שטוחה יותר ורכה יותר מצלקת צד שמאל.
המטופלת יכלה לראות הבדלים בצורה משמעותית, והייתה הרבה יותר מרוצה מהשד השמאלי, בגלל השינוי הדרמטי בצלקת.
עקב ההצלחה המחקר נמשך והמטופלת קיבלה יריעות סיליקון גם לשד הימני להמשך טיפול בצלקת.

מסקנות: המקרה לדוגמא מראה שיפור משמעותי בהפחתת צלקת לאחר ניתוח אנכי להקטנת שדיים. גם שביעות הרצון של המטופלת השתפרה, ישקל שימוש של יריעות סיליקון בתקופה הראשונה לאחר הניתוח.
loading